Συζήτηση για τη λογοτεχνία με τον Καθηγητή Ιατρικής του Stanford Ιωάννη Ιωαννίδη στο Σπουδαστήριο ΜΝΕΣ (208 νκ) την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2023, στις 10:00 π.μ.

11 / 12 / 2023

Ο Τομέας Νεοελληνικών και Συγκριτολογικών Σπουδών του Τμήματος Φιλολογίας υποδέχεται τον καθηγητή Ιατρικής του Πανεπιστημίου του Stanford Ιωάννη Ιωαννίδη στο Σπουδαστήριο Μεσαιωνικών και Νεοελληνικών Σπουδών (αίθ. 208 νκ) σε μια ωριαία ανοιχτή συζήτηση για τη λογοτεχνία.

Ο καθηγητής Ιωαννίδης εκτός από λαμπρός επιστήμονας διεθνούς κύρους στο χώρο της ιατρικής και της στατιστικής είναι πολυγραφότατος λογοτέχνης και ποιητής και επίσης διδάσκει σύγχρονη νεοελληνική ποίηση στο Πανεπιστήμιο Stanford.

Η εκδήλωση αποτελεί μοναδική ευκαιρία για τις φοιτήτριες και τους φοιτητές μας αλλά και για όλες και όλους που ενδιαφέρονται για την ελληνική λογοτεχνία να τον γνωρίσουν από κοντά και να συνομιλήσουν μαζί του.

Πρόσκληση σε συζήτηση για τη λογοτεχνία με τον καθηγητή Ιωάννη Ιωαννίδη

Κατεβάστε το PDF

Λυπούμαστε, δεν ήταν δυνατή η εμφάνιση του εγγράφου PDF. Μπορείτε να δείτε το PDF εδώ: https://pmsnef.lit.auth.gr/site/wp-content/uploads/2023/12/Ιωαννίδης-πρόσκληση1-4.pdf